Strict Standards: Non-static method osC_Database::connect() should not be called statically in /home/pvc/public_html/includes/application_top.php on line 77

Strict Standards: Declaration of osC_Database_mysql::connect() should be compatible with & osC_Database::connect($server, $username, $password, $type = 'mysql') in /home/pvc/public_html/includes/classes/database/mysql.php on line 308

Strict Standards: Non-static method osC_Template::setup() should not be called statically in /home/pvc/public_html/info.php on line 22

Strict Standards: Non-static method toC_Articles::getEntry() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/pvc/public_html/includes/content/info/info.php on line 32

Strict Standards: Non-static method osC_Actions::parse() should not be called statically in /home/pvc/public_html/includes/classes/template.php on line 249
نوار لبه های پی وی سی چیست - ATLAS PVC
سازندگان
  • ATLAS PVC
  • durante_viva

نوار لبه های پی وی سی چیست

 

 نوار  پی وی سی محصولی است که برای پوشاندن لبه های بریده شده و بدون روکش ام دی اف ، مصرف میشود و با توجه به استفاده روز افزون از تخته های ام دی اف نیاز به این محصول احساس میشود .

 در راستای شکوفائی صنعت چوب و همزمان با بوجود آمدن تولیدات مصنوعی در این صنعت و تولید صفحات نئوپان و MDF ، دستگاههای لبه چسبان پا به عرصه وجود نهادند.

علت اصلی تولید اینگونه دستگاهها بهره گیری بیشتر از این نوع صفحات بود و مقاوم سازی آنها در برابر شرایط محیطی از جمله حرارت ، رطوبت محیط و همچنین حشرات موذی (که روزانه آسیبهای بسیاری به این نوع صفحات وارد می کردند) بود.

البته امروزه این بحث، یعنی مقاوم سازی صفحات در برابر شرایط محیطی کم رنگ تر شده و بیشتر به زیبائی ظاهری و تجملی آن توجه می شود. ولی تنها دلیل  لبه چسبانی را می توان مقاوم سازی صفحات نام گذاشت.

همانطور که می دانید این صفحات بعد از برش در مقابل حرارت و رطوبت محیط واکنش نشان داده و از قسمت لبه تغییر حالت می دهند. همچنین در هنگام استفاده از آنها مثلاً در محیطهای اداری یا خانگی نیز این امر به صورت یک معضل بزرگ درآمده و باعث نارضایتی استفاده کننده می شود. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی این مسئله رنگ دیگری بخود گرفته و تحولی عظیم بوجود آورده است.

صنعت کشور ما نیز از این امر مستثنی نبوده و با کمی تأخیر درگیر این مسأله گردید. در ابتدا نوارهای پشت چسب دار یا اصطلاحاً اطوئی به بازار ایران وارد شد و تولیدکنندگان با استفاده از ابزارهای ابتدائی مانند اطو سعی در تولید محصولات خود داشتند ولی این امر مشکلات بسیاری را در پی داشت و کیفیت مطلوبی حاصل نمی شد. با گذشت زمان دستگاههای  متعددی به این صنعت هدیه شد که کارها را بسیار آسانتر می کرد و حجم تولید را بالاتر می برد ولی باز هم بدلیل حرارت دیدن دوباره قطعات در محیطهای مختلف کیفیت مطلوب حاصل نمی شد و این نوارها به مرور از لبه صفحات جدا می شدند.

سیستم دیگری که مکمل این صنعت شد استفاده از چسبهای گرانول  (گرماگیر) در دستگاهها بود که نحوه عملکرد سیستم به این صورت است که ابتدا چسب یا به پشت نوار و یا بر روی لبه کار توسط غلطکهای خاص مالیده می شد و سپس نوار بر روی لبه کار پرس می گردید.

این روش در ابتدا بسیار خوب نمود کرد ولی پس از مدتی کار با این سیستم به مشکلات دیگری برخورد. مثلاً بدلیل سرد و گرم شدن مداوم ، چسب حالت چسبندگی خود را تدریجا ً از دست می داد و پس از چندین بار تغییر حرارت مخزن این دستگاهها کیفیت خود را از دست می دادند . همچنین چسب پس از بارها سرد و گرم شدن به صورت لایه های سوخته در داخل مخزن و یا بر روی سطح کار برجای می ماند که این خود معضل بزرگی بود، و حتی نظافت این سیستمها نیز برای کاربر بسیار مشکل بود.

 ولی امروزه با ستفاده از نوار لبه های پی وی سی این مشکلات رفع گردیده و در مقابل حرارت، رطوبت، سر ما و غیره مقاومتر شده که مرغوبترین نوع نوار لبه پی وی سی ساخت کشور ترکیه معرفی می شود.

نوار لبه های مصرفی در صنایع چوب و دکوراسیون از دو جنس مختلف پی وی سی و ملامین است .

 نوار لبه پی وی سی از مواد بسیار مقاوم و پلاستیکی تهیه میشود و در ضخامت 1,2, 0.4 میلیمتر به عرضهای 52 ، 42 ، 35 ، 28 ، 20 میلی متر عرضه میشود. 

 اطلس PVC با عرضه کالاها ، با بهترین کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی و با بیش از 200 رنگ متنوع ، نقش مهمی در صنعت چوب و دکوراسیون داخلی ایران ، ایفا می نماید . 

 

 

 

ادامه
clear-bug-div
شاخه های مقالات
واحد پول